Vlog jest na bieżąco aktualizowany

Vlog jest na bieżąco aktualizowany
Kliknij baner i subskrybuj kanał!

piątek, 14 marca 2014

Hades nadchodzi. Pierwszy (prawie pierwszy) polski RIS

© Browar Olimp
Już jutro, w sobotę, premiera jednego z najważniejszych piw jakie pojawią się na polskim rynku w tym roku. Można nawet zaryzykować opinię, że to jedna z ważniejszych piwnych premier w historii polskiego piwowarstwa. Światło dzienne ujrzy Hades z Browaru Olimp. Russian Imperial Stout.

Szczęśliwcami, którzy będą mieli okazję skosztować pierwszego uwarzonego na skalę przemysłową RIS-a w naszym kraju* zostali mieszkańcy Łodzi. Właśnie w łódzkiej Piwotece Narodowej Hades poleje się z kranów pierwszy raz. Oprócz tego beczki pojawią się między innymi w poznańskiej Setce i Piwiarni Częstochowa. Więcej szczegółów na facebookowym fanpage Browaru Olimp.

Jeśli uda mi się zdobyć butelkę tego świetnie zapowiadającego się piwa, recenzja pojawi się obowiązkowo na Birofilach. Łatwo nie będzie, bo Hades cieszy się ogromnym zainteresowaniem piwoszy i zapewne rozejdzie się błyskawicznie.

* - mała, ale ważna korekta z mojej strony. Jak słusznie mi wytknięto, jako pierwszy RIS-a uwarzył Browar Artezan, a piwo nosiło nazwę Dziadek Mróz. Przepraszam za nieścisłość :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz