Vlog jest na bieżąco aktualizowany

Vlog jest na bieżąco aktualizowany
Kliknij baner i subskrybuj kanał!

wtorek, 25 marca 2014

Amerykanie wylądowali we Lwówku [AKTUALIZACJA]

Skutkiem tego będzie nowe piwo z lwóweckiego browaru - Lwówek Jankes. Na razie wiadomo tyle, że będzie chmielone pięcioma odmianami (to już prawie magiczna liczba), niefiltrowane i lekkie woltażowo. Jedyne 4,2% alkoholu, czyli bardzo dobrze. Browar póki co nie zdradza, jakich odmian chmielu użył, ani w jakim stylu będzie utrzymane piwo. Wiele wskazuje na AIPA [już wiemy, że APA - red.], ale to póki co poszlaki. Tak natomiast będzie wyglądać etykieta:

© Browar Lwówek
Trzeba przyznać, że ładny projekt. Gdy będzie wiadomo więcej o stylu i gatunkach chmielu, nie omieszkam poinformować.

AKTUALIZACJA
Już wiadomo, że Lwówek Jankes to American Pale Ale. 12,5% ekstraktu, 4,2% alkoholu. Przedpremierowe recenzje oparte o butelki napełniane (ponoć) prosto z tanka  wskazują na kapitalną pianę i bardzo dobry aromat. Degustacja na pewno trafi na bloga!

4 komentarze:

 1. Szanowny autorze, co wskazuje na to, że będzie to AIPA? Takie parametry w żaden sposób nie świadczą, że może to być taki styl.

  OdpowiedzUsuń
 2. Powiem tak. Parametrem, który znamy na tę chwilę jest tak naprawdę jedynie alkohol. Jeśli mielibyśmy coś wnioskować na tej podstawie, to trzymając się ortodoksyjnie wytycznych 4,2 to trochę za mało na APA i tym bardziej za mało na AIPA. Sądzę jednak, że piwo będzie utrzymane w jednym z tych stylów, przynajmniej nominalnie. Optowałem za AIPA z uwagi na wygląd piwa ze zdjęcia opublikowanego przez browar. Jak będzie naprawdę - dowiemy się lada moment :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy widziałeś kiedyś IPĘ lub AIPĘ o tak niskiej zawartości alko? To zaprzeczenie stylu. A ekstrakt 12,5 również świadczy, że nie będzie to AIPA.

  OdpowiedzUsuń
 4. Już wiemy, że będzie to APA, więc pozostaje się Jankesa po prostu napić :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń